Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Saulės kolektorių sistemos / Saulės kolektoriai Lietuvoje

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
Saulės kolektoriai Lietuvoje

Nuo sodo žarnos iki Saulės namo technologijų.

Daugumai iš mūsų jau žinomi ir išbandyti vasariški Saulės energijos panaudojimo metodai, kai sodo žarna sušyla Saulės atokaitoje. Originalų pavyzdį aptikome ir užfiksavome 2009 metų vasarą Vilniaus centre Šnipiškių rajone, kur ant stogo susukta sodo žarna atlieka Saulės kolektoriaus funkciją. Tegul šis vaizdas, kiekvienam iš mūsų taps skatinančiu pavyzdžiu, naudoti nemokamą Saulės energiją. O mes šioje svetainėje pristatome įvairias gerokai tobulesnes Saulės kolektorių sistemas pritaikytas naudoti Lietuvoje, kurias galima irengti naujuose objektuose ar prijungti prie sistemų eksploatuojamuose pastatuose.

Šiluma, kurią išspinduliuoja Saulė, gali būti naudingai panaudojama Lietuvoje karšto vandens gamybai ir daliniam pastatų šildymui. Lietuvą pasiekiantis saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima gaminti šiluminę energiją naujiems ir renovuojamiems statiniams. Netgi mūsų platumoje tinkamai parinkus ir pritaikius sistemą įvairiais atvejais galima sutaupyti 30 - 90 % išlaidų už energiją reikalingą buitinio vandens, baseinų ir daliniam patalpų šildymui.
 
Apie 40% pagaminamos energijos sunaudojama pastatuose. Tai lengvai galima pakeisti į Saulės energiją. Pavyzdžiui Vokietijoje per  pastaruosius praėjusius metus net 80 kartų krito iškastinio kuro energijos sąnaudos, kurias pakeitė Saulės energija. Šioje šalyje jau keliamas tikslas statyti Saulės namus, kurie patys savarankiškai apsirūpina energija ir šiluma. Smulkiau apie tai pristatome rubrikoje Saulės namas.  Tačiau tai tegul būna geras pavyzdys kaip galima maksimaliai naudoti Saulės energiją, o Lietuvoje laikas pradėti nuo elementariausių dalykų.   
Didžiausias efektyvumas Saulės energiją naudoti karšto vandens ruošimui objektuose kur yra didelis jo vartojimas. Tai viešbučiai, poilsiavietės, kavinės ir panašiai. Tačiau kas met ženkliai keičiantis elektros ir dujų kainoms, privačiame sektoriuje didžiausią susidomėjimą Saulės energijos sistemomis rodo visi siekiantys mažinti išlaidas. Lietuvoje 3-5 asmenų šeimai per metus išlaidos karšto vandens ruošimui gali siekti nuo 1000,- iki 1500,- Litų. Tai reiškia, kad panašiai tiek, per metus galima sutaupyti naudojant Saulės kolektorius.
 
Vertingas patarimas tiems, kurie stato ar rekonstruoja, laiku apsispręsti ir pagalvoti kaip tikslingai sukomplektuoti reikalingą šildymo įrangą, kad būtų galima panaudoti Saulės kolektorius. Šiame etape turėtų patarti pastato architektūrinės ir techninės dalies projektuotojai. Nutarus tai daryti ir laiku numačius į bendrą sistemą integruoti reikalingą įrangą, galima sutaupyti 20–30% irengimo išlaidų.
Naujo namo sistemai renkantis šildymo katilą ir karšto vandens ruošimo būdą siūlome numatyti Saulės energijos panaudojimo galimybę ir vėlesniam etapui. Vietoje įprasto tūrinio karšto vandens ruošimo boilerio patariame iš karto isigyti specialų Solarinį boilerį prie kurio visada bus galima prijungti Saulės kolektorius ir naudoti nemokamą energiją.
 
Pirmieji žingsniai Saulės energijos naudojimui. Pagrindiniai komponentai yra Saulės kolektoriai ant stogo, boileris-kaupiklis namo rūsyje ir tai jungiantis specialus dvigubas izoliuotas vamzdis su cirkuliaciniu siurbliu, išsiplėtimo indu ir valdymo automatika. Tokios sistemos gali sukaupti 2-3 dienų karšto vandens atsargą. Šiandien  Lietuvoje auga susidomėjimas kombinuotomis sistemomis, kuriose Saulės energija naudojama ir patalpų šildymui. Priklausomai nuo metų laikotarpio pasitelkus Saulės energiją galima šildytis nuo kelių valandų iki kelių parų.
 
Kolektorių ir sistemos pasirinkimo kriterijai.  Svarstant ir renkantis kokią įrangą pasirinkti visada kyla daugybė klausimų. Todėl visada patariame kreiptis į specialistus, kurie galėtų patarti ir pakonsultuoti. Tiesa, Lietuvoje specialistų turinčių pakankamai patirties Saulės kolektorių sistemose yra dar nedaug. Taip pat daugumos pardavėjų pateikiama tik paviršutiniška informacija apie Saulės kolektorių taikymą, savybes, jų privalumus, pranašumus ir panašiai. Neturint svarių argumentų apie gaminį, pirkėjui tenka rinktis tik pagal mažiausią kainą.  Todėl šioje svetainėje stengsimės supažindinti su plačiomis Saulės kolektorių taikymo galimybėmis nuo paprasčiausio komplekto 2 asmenų šeimai iki sistemų skirtų daugiabučiams.
Pasirinkite sau tinkamiausią. 
 
Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.