Produktai Apie mus Mūsų projektai Video reportažai Straipsniai Kontaktai Partneriai
Šildymo sistemų renovacija / Sistemų balansavimas / Balansiniai ventiliai Hydrocontrol

Produktų katalogas

Saulės kolektorių sistemos
Clage vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai ir Saulės elektrinės
Grindinio šildymo sistemos
Grindjuosčių sistemos
Šildymo sistemų renovacija
Katilinių įranga
Termostatai, reguliatoriai, valdikliai
Sistemų schemų pavyzdžiai
Namų projektai
Marijonų g. 31
Parodos
Straipsniai
Energinis efektyvumas
Balansiniai ventiliai Hydrocontrol
Hidraulinio balansavimo būtinybė

Pagrindinės priežastys

 • Efektyvus šildymo sistemos darbas ir komfortas vartotojui
 • Tolygus šilumos energijos paskirstymas visose atšakose ir radiatoriuose
 • Akivaizdus išlaidų taupymas ir greitas investicijų atsipirkimas

Nesant subalansuotai sistemai vieni radiatoriai perkaista, kiti napakankamai sušyla. Tokiu atveju gaunamas nepalankus rezultatas. 

Sutaupykite iki 21% išlaidų už šilumos energiją.  Lyginant investicijas su pastato atitvarų šiltinimu ir kitais sprendimais renovacijoje tai yra labai geras sąnaudų ir naudos santykis. Atsipirkimo laikotarpis nuo trijų iki keturių metų.

Renkantis balansinius ventilius būtina atsižvelgti, kad jie turėtų bent šias funkcijas: uždarymo, išankstinio nustatymo fiksavimo, būtų galima išmatuoti jų slėgio nuostolius ir sautą, nustatytas srautas turi atitikti faktinį ± 10 proc. Vidaus sistemų hidrauliniam balansavimui „Oventrop“ gamina srieginius ventilius „Hydrocontrol R“ (DN 10–DN 65).

Dar viena iš „Oventrop“ balansinių ventilių ir srauto reguliatorių ypatybių yra ta, kad jiems gaminti naudojami tie patys korpusai. Dėl to, jau turint šildymo sistemoje įrengtą balansinį ventilį, jį nesunkiai galima perdaryti į srauto reguliatorių ir atvirkščiai.

Oventrop „Hydrocontrol R“ balansinio ventilio pjūvis

Pagrindiniai ventilių pranašumai:

 • pasviręs reguliavimo suklys dėl to mažas hidraulinis pasipriešinimas
 • preciziškas reguliavimas, smulki ir tiksli skalė
 • gaminami iš ypač atsparios medžiagos bronzos
 • yra antgaliai vandeniui išleisti ir matavimo kompiuteriui prijungti
 • aukšta slėgio klasė PN 16–PN 25

 


Tinkamai sukomplektuotos sistemos pavyzdys

    Šildymo sistemos balansavimo armatūra
 • 2. Slėgio perkričio reguliatoriai "Hydromat DP"
 • 4. Balansiniai vožtuvai "Hydrokontrol"
 • 5. Termostatiniai vožtuvai
 • 6. Termostatinės galvutės
 • 7. Grįžtamo srauto radiatoriaus ventilis
 • 8. Uždaromasis stovo vožtuvas

Kadangi labai dažnai pasitaiko netinkamo balansavimo atvejų individualiose bei daugiabučių šildymo sistemose, pateikiame du pavyzdžius. 

Individuali šildymo sistema be hidraulinio balansavimo.

Toliausiai atšakoje esantys radiatoriai nešyla arba šyla nevienodai. Toks pats nepageidaujamas reiškinys gali būti ir tarp atskirų atšakų skirtinguose aukštuose.

 

Taip atrodytų teisingai subalansuota ir efektyviai veikianti individuali šildymo sistema, kai visi radiatoriai šyla vienodai.

Reikiamą efektą pasiekti galima tinkamai sureguliavus ventilius prie radiatorių bei subalansavus atšakas ir stovus su tam skirtais ventiliais. 

 

Didesnės šildymo sistemos pavyzdys  

Hidrauliškai subalansuota didelė šildymo sistema.

Visuose stovuose ir aukštuose radiatoriai šyla vienodai.

Renovuojant šildymo sistemas reikalinga įrengti balansinius ventilius. Jų paskirtis ne tik paskirstyti šildymo sistemos stovuose cirkuliuojančius srautus, atsižvelgiant į stovų nominalią galią, bet ir užtikrinti sistemos balansą kintant apkrovoms stovuose. Tuo tikslu, be įprastų balansinių ventilių, gali būti naudojami srauto reguliatoriai („srauto ribotuvai”). Tokie reguliatoriai veikia dinamiškai ir neleidžia stove padidėti srautui daugiau nei nustatyta, be to, stovus su juose įrengtais srauto reguliatoriais labai paprasta subalansuoti.

Pateikiame kelias balansavimo proceso iliustracijas iš objektų Vilniuje.

  
Dvylikos aukštų bendrabutyje prie radiatorių sumontavus termostatinius ventilius atsirado būtinybė hidrauliškai subalansuoti pastate esančių šildymo sistemos stovų šilumnešio srautą. Tuo tikslu visuose 12 stovų buvo sumontuoti Oventrop "Hydrocontrol R" balansiniai ventiliai su prijungimo antgaliais matavimo prietaisui. Naudojantis Oventrop srauto matavimo kompiuteriu "OV-DMC2" pagal tam skirtą metodiką, per kelias valandas buvo subalansuoti visi nevienodi ir skirtingo dydžio sildymo sistemos stovai. Taip buvo pasiektas efektyvus ir tolygus viso pastato šildymo sistemos darbas. Pastate neliko vienur perkaitusiu, o kitur nepakankamai šylančių radiatorių.

Komplektuojame reikalingą įrangą, konsultuojame, teikiame sąmatas ir siūlome būtiniausius šildymo sistemų modernizavimo darbus.
Jei turite klausimų, rašykite mums
Dizainas: Puslapiai.eu. Svetainëje naudojama MegaTVS.